Habit Lindita Nikolla pasi u zbraps nga studentët: Kishim kohë që e prisnim këtë protestë

Brenda dy orësh ministrja e Arsimit ka bërë dy deklarata. Dhe së fundmi i habiti të gjithë kur deklaroi se kishte kohë që e priste këtë protestë.

Në deklaratën e dytë të saj brenda 2 orësh, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka dalë e ka thënë se kishte kohë që e priste këtë protestë.

Kliko per me shume info

“Protesta ja vlejti për një debat në universitete.

Reforma synon për përmirësimin e arsimit. Duhet të ndërtojmë një dialog të shëndetëshëm.

Kemi kohë që presim për angazhimin e studentëve”, tha Nikolla gjatë një deklarate të shkurtër. /Lajmifundit.al

 

 

 

1 COMMENT

  1. Po ku ishe Ti-moj taratike? Pse nuk folè kur e dije se do ngriheshin studentet?Te gjithe e dime se ne ç’derexhe e keni çu arsimin por ne nuk na pyet njeri.Ti je ministre.Ti e Tefta Cami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.