Monday, December 10, 2018
Home 2018 December

Monthly Archives: December 2018

Zëri i Amerikës: Studentët duan zgjidhje, Rama mban fjalime

Që nga dita e parë në vazhdim Zëri i Amerikës ka qenë në krah të studentëve duke transmetuar jo vetëm protestën live,...

Ambasadorja Schütz: Jemi para vendimesh të rëndësishme për Reformën në Drejtësi

Ambasadorja gjermane Susanne Schütz ka paralajmëruar sot, hapat e rëndësishëm në reformën e drejtësisë që Shqipëria pritet të hedhë këtë javë.

Të burgosurit e Burrelit letër Ministrisë së Drejtësisë, ja çfarë kërkojnë

Disa të dënuar në burgun e Burrelit i kanë drejtuar një letër ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj për amnistinë.

Skandal: 6 deputetë përgjohen duke llomotitur fjalë vulgare kundër grave

Gjashtë deputetë shkojnë për të pirë birra në një bar në Reykjavík, llomotisin me orë të tëra fjalë vulgare kundër grave –...

Trafiku nga kufiri i gjelbër, kapen 105 kg lëndë narkotike në Greqi

Rreth 105 kg marijuanë janë kapur në kufirin greko-shqiptar të Igumenicës. Operacioni u zhvillua...

Rama e quajti ‘një larvë’, Muka i përgjigjet: Prisni dhe pak do dalë e...

Taulant Muka, ish-zëvendësministri i arsimit i është përgjigjur kryeministrit Rama, pasi ky i fundit e quajti një larvë politike gjatë pronocimit të...

Flet nëna e grekes: E hëngrën si qentë dhe pastaj e hodhën në det

“E hëngrën si qentë dhe pastaj e hodhën si qese plehrash. E torturuan, kam zemërim në shpirtin tim. Dua të dali e vërteta. Ishte një...

Pse jemi gjithmonë të lodhur (edhe nëse flemë)? këtu janë 10 arsye

Ndodh që të ndihemi të lodhur edhe pas tetë orësh gjumë, sepse lodhja dhe përgjumja nuk janë e njëjta gjë dhe e...

Në prag të protestës masive, studentët në Korçë kërcënohen nga pedagogët e deputetët

Protesta e të studentëve në Shqipëri tashmë është në ditën e 7-të të saj dhe nesër pritet kulmi. Ndërkohë që studentët po bëhen gati për...

Albani dhe Miriami e kanë të qartë të ardhmen e të bijës

Mami dhe babi janë dy këngëtarë shumë të njohur dhe të dashur, por duket se Ameli shumë shpejt do t’ua marrë të...

SOFT

VIP