Australianët dalin nga kontrolli, fotot e “çmendura”

Kliko per me shume info

Shume brohoritje për Melbourne Cup do të ndjehen pak më keq për veshin pas një dite të mbushur me argëtim që feston garën që ndalon kombin.

Australianët, si gjithmonë, e lanë veten të lirë ndërsa festuan fitore, humbje dhe fillimin e asaj që njihet si ‘sezoni i hidhur’ në kohën e Krishtlindjes, shkruan DailyMail.

Kliko per me shume info

Ndërsa shumica filluan festimet në mesditë, disa u ngazëllyen dhe vazhduan të uleshin në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës – rrugëve, në baret dhe klubet anembanë Australisë të mbushur me tifozë./lajmifundit.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.