Alarm për bombë, evakuohen dy trena në Barcelonë

Kliko per me shume info

Policia në Barcelonë ka evakuar dy trena në stacionin kryesor të qytetit dhe po kryejnë kontrolle për eksploziv pasi u gjet një valixhe e dyshimtë.

Forcat xheniere shkuan mëngjesin e së mërkurës me shpejtësi të lartë në stacionin qendror Sants.

Kliko per me shume info

Policia raporton se administrata e sigurisë në stacionin hekurudhor identifikoi një objekt si një mjet shpërthyes të mundshëm brenda një valixheje në orën 8 të mëngjesit.

Stacioni i trenit Madridit Atocha gjithashtu u evakua këtë mëngjes (7 nëntor) për shkak të alarmit të sigurisë.

Një skaner i sigurisë në Barcelonë Sants zbuloi një objekt brenda një valixhe që mund të ishte eksploziv.

Qarkullimi i trenave me shpejtësi të lartë është ndalur dhe udhëtarët nuk kanë arritur të hyjnë në stacionin hekurudhor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.