90 minuta kokë më kokë, çfarë diskutoi Rama me Metën

Kliko per me shume info

Pas takimit të kryeminstrit Rama me presidentin Meta, ka reaguar për herë të parë Kryeministria.

“Me kërkesë të tij, Kryeministri u takua me Presidentin e Republikës, për të diskutuar rreth përmbajtjes së letrës së këtij të fundit mbi propozimin për dekretimin e Gjeneral Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm.

Kliko per me shume info

Bashkëbisedimi ishte i hapur e konstruktiv dhe kryeministri do të vijojë komunikimin me Presidentin e Republikës,”-thuhet nga burime zyrtare të kryeministrisë.

Takimi I zhvilluar pas refuzimit të Ilir Metës për të dekretuar Sandër Lleshin ministër të Brendshëm. /lajmiifundit.al

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.