Vajza tregon pa doreza: Shefi ma luan keq, më shkel syrin dhe më fërkon supet

0

Një vajzë ndan historinë e saj në punë teksa ndjehet keq pasi e ngacmon shefi. Letra e saj është shkruar në rubrikën “E dashur Deidre” në The Sun.

E dashur DEIDRE: “Një nga drejtuesit në punë më bën të ndjehem vërtet e parehatshme, gjithmonë duke gërrmuar në të kaluarën ose duke bërë një pyetje për tu siguruar nëse unë jam në rregull.

Kliko per me shume info

Unë jam 26 vjeç dhe punoj për një firmë familjare. Kam qëndruar vonë për të bërë punë jashtë orarit dhe ai qëndroi shumë. Ai është në 50 vjeç dhe është martuar.

Ai filloi të masazhonte supet e mi dhe bëri disa vërejtje të papërshtatshme. E bëra të qartë se nuk isha në rregull me këtë dhe ai u largua. Unë e kam shmangur atë që atëherë, por ai vazhdon të më shkelë syrin ose të më puthë në distancë.

Ai është mik i shefit, kështu që është e vështirë. Unë thjesht nuk dua të shkoj më në punë”.

DEIDRE thotë: Mos e izoloni veten. Tregojuni kolegëve të ngushtë me besim se çfarë po ndodh. Nëse ai vazhdon t’ju shqetësojë, i thoni atij të tërhiqet ose ju do të raportoni sjelljen e tij te shefi juaj./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.