Parashikimi i motit, e premte 12 tetor 2018

0

Gadishulli Ballkani po vazhdon të ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik (A) me qëndër kryesore të pozicionuar në europën Verilindore e cila po mban mot të kthjellet në vendin tonë dhe Kosovë.

E premte, 12 tetor: moti do të jetë me kthjellime, gradualisht në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim në Jug të vendit. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Kliko per me shume info

Temperatura min dhe max
Zonat malore 6/19°C
Zonat e ulëta 8/27°C
Zonat bregdetare 15/27°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.