PAMJET TE LENE PA FJALE/ Uragani “Michael” bën namin, merr çfarë gjen përpara

0

Pamjet e pabesueshme nga syri i Uraganit Michael janë shfaqur teksa stuhia e Kategorisë 4 që goditi Panhandle të Floridës me një nga uraganet më të fuqishme ndonjëherë që ka sulmuar kontinentin e SHBA, duke lënë të paktën dy njerëz të vdekur dhe duke përmbytur çdo shtëpi në rrugën e saj.

Michael u shfaq si stuhi tropikale të enjten, vetëm një ditë pas një cunami vdekjeprurës në Florida.
Forcat e Rezervës Ajrore të Uragani filmuan aeroplanët e tyre që fluturojnë drejtpërsëdrejti në syrin e stuhisë ‘monstruoze’./lajmifundit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.