Arrestohet Rodrigo Alves, i njohur si kukulla njerëzore Ken

0

Nuk kanë të sosur bëmat e të njohurit gjerësisht si kukulla Ken, Rodrigo Alves.

Kliko per me shume info

Ai është përballur me arrestimin nga policia në Berlin të Gjermanisë, pasi i është kërkuar që të paraqiste një dokument identifikimi dhe ka refuzuar ta bëjë këtë.

35-vjeçari tha për Mail One:

Isha duke filmuar për një show televiziv për televizionin gjerman PRO7 dhe gjatë filmimeve, ekipi u ndalua nga policia, e cila kërkoi për kartat tona të identitetit. Donin të dinin nëse kishim leje për të filmuar në rrugët e Berlinit.
Të gjitha dokumentet për të filmuar ishin në rregull, por më arrestuan sepse me vete kisha marrë pasaportën e vjetër, e cila kishte skaduar, në vend të asaj të resë.
Nuk ishte e mundur që policia të më identifikonte nga fytyra, pasi dukem shumë më ndryshe tani, nga ai që kam qenë kur kam bërë foton. U desh të më dërgonin pasaportën e re që të më lironin”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.