I shpallur në kërkim ndërkombëtar për prostitucion, ekstradohet drejt Italisë 47 vjeçari

Kliko per me shume info

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për prostitucion është ekstraduar drejt Italisë, pasi është dënuar me 4 vite e 6 muaj burg për shfrytëzim prostitucioni. Komisariati i Kufirit dhe Migracionit në Rinas bën me dije se është ekstraduar drejt Italisë 47-vjecari me inicialet M. H., banues në Dibër,

Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas:

Kliko per me shume info

Më datë 13. 09. 2018, në SPK Rinas, në dalje, nga ZQK Interpol Tirana, u ekstradua për në Itali, shtetasi në kërkim ndërkombëtar, M. H., vjeç 47, banues në Dibër, pasi  Gjykata Reggio Calabria, Itali, e ka dënuar me 4 vjet e 6 muaj  burg, për pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim shfrytëzim prostitucioni. Kodi Penal Italian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.