Keni plane për fundjavë? Ja si do të jetë moti

0

Moti në fundjavë do të jetë me kthjellime e vranësira kalimtare, më të shpeshta në mesditë dhe orët e pasdites kur priten shira afatshkurtër.

Shirat fokusohen në Veri dhe pjesërisht në qendër.

Kliko per me shume info

Edhe ditën e diel moti do të jetë po njësoj, ku nuk do të mungojnë vranësirat dhe shirat lokalë.

Temperaturat e ajrit nuk do të kenë ndryshime të ndjeshme, vetëm një rritje të lehtë në zonat pa shira respektive të së shtunës dhe së dielës.

Parashikohet që në fundjavë, temperaturat të variojnë nga 12 në 36°C; në zona specifike maksimumi ngjitet pranë 37°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.