Këto janë produktet që nuk duhet ti fusni kurrë në frigorifer

0

Disa produkte ushqimore duhet të mbahen në frigorifer pasi ose do të myken ose do të prishen shumë shpejt, veçanërisht në nxehtësinë e verës.

Por ka disa artikuj që nuk kanë nevojë të mbahen të ftohta fare – duke përfshirë disa sende ushqimore që shumë njerëz i mbajnë në mënyrë të panevojshme në frigorifer.

Kliko per me shume info

Nga pjeprat tek domate, Instituti i Mirmbajtjes (GHI) ka përcaktuar ushqimet që ju nuk keni nevojë për ti ruajtur në temperatura të ftohta, shkruan DailyMail

Dhe nëse e keni mbajtur kafen në frigorifer, atëherë është koha për ta nxjerrë jashtë dhe ta vendosni përsëri në dollap. Disa nga këto produkte janë: avokado, kafe, hudhra, pjeper, domatet, buka, keku dhe qepët./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.