Vjen me pushime në Sarandë, 13 vjecari vdes në tragetin e Korfuzit

Kliko per me shume info

Një turist italian vetem 13-vjeçar, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i diitur, ka ndërruar jetë sot, teksa po udhëtonte bashke me prindërit në një grup prej 30 turistesh italiane nga Saranda ne Korfuz.

Mësohet se deri në momentin që ka qenë në port, 13-vjeçari nuk ka shfaqur shqetësime. Por sapo ka hyrë ne traget nuk është ndier mirë. Menjëherë është njoftuar ambulanca dhe policia që e kanë transportuar në spital, ku fillimisht ka qenë në vdekje klinike e me pas ka ndërruar jetë.

Kliko per me shume info

Informacion paraprak

Më datë 12.07.2018, ka ndëruar jetë pasi ka kaluar gjendje të fikti shtetasi Italian L.K., 12 vjeç.

Shtetasi do të udhëtonte me familjen nga Saranda drejt Korfuzit me tragetin e linjës.

Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të vdekjes së këtij shtetasi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.