Toyotat me 3.4 mln euro, rikonfimohet masa “burg pa afat” për të akuzuarit

Kliko per me shume info

Pas shpalljes të moskompetencës për çështjen “Toyota Yaris me 3.4 mln euro” nga ana e gjykatës së Durrësit, dosja ka kaluar tek Krimet e Rënda në Tiranë, për rikonfirmimin e masës së sigurisë. Pas seancës së sotme të zhvilluar në Tiranë është bërë rikonfirmimi i masës për të katër të akuzuarit.

Katër të arrestuarit Edi e Klevis Lika, Alban Mollaymeri dhe Agim Çeka akuzohen për grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash. Më herët Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë burg pa afat, ndërsa të akuzuarit nuk i kanë pranuar akuzat .

Kliko per me shume info

Ndërsa avokati i katër të arrestuarve, Saimir Vishaj ka deklaruar se ‘të ndaluarit” ishin viktima.

Të katër personat u lanë në burg. Gjykata dha vendim të gabuar, ata nuk kanë dijeni për paratë. Askush nuk di të thotë ku u futen paratë as prokuroria nuk e thotë nëse u bë në Belgjikë, Itali apo Gjermani. E paimagjinueshme që 4 të arrestuarit të bëjnë trafikun e parave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.