Tërmetet s’i ndahen Gjirit të Lalzit, shifër e frikshme lëkundjesh në vendin tonë

Kliko per me shume info

Edhe pse epiqendra u duk sikur u zhvendos para pak ditësh, sërish kthehen tërmetet në Gjirin e Lalëzit.

Kliko per me shume info

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tjera në këtë zonë dhe sipas IGJEUM, tërmeti ishte i shkallës 2.2 me një thellësi prej 26 kilometër.

Vendi jonë është goditur prej më shumë se 800 tërmetesh që nga data 4 korrik kur ishte edhe më i forti që u ndje në një perimetër të gjerë të sipërfaqes tokësore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.