Shtrëngata dhe reshje shiu, fundjava na sjell surprizën e hidhur

0

Moti do të marrë një kthesë të papritur këtë fundjavë.

Kliko per me shume info

Duke filluar nga pasditja e sotme dhe nesër pritet një rikthim i reshjeve të shiut.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, reshjet pritet tё jenё tё pёrqendruara kryesisht në zonat malore tё qarqeve.

Në ndonjë rast të rrallë, në zona shumë të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formën e shtrëngatës me kohëzgjatje të shkurtër (zakonisht, pasditeve dhe mbrëmjeve).

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 30 °C
në vendet e ulëta: 18 / 31 °C
në vendet malore: 14 / 27 °C

ERA

Sot pasdite (e premte, dt.13) dhe nesër (e shtunë, dt.14) era do te vazhdoje të fryjë e lehtë deri mesatare në orët e mesditës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.