Rama në Bruksel, shikoni si shtrëngon duart me presidentin Trump

0

Kryeministri Edi Rama ka takuar Presidentin e SHBA, Donald Trump gjatë Samitit të NATO-s që po zhvillohet në Bruksel.

Shefi i qeverisë shqiptare e cilëson si ‘Foton e Ditës’ shtrëngimin e duarve me Presidentin e Amerikës. Kryeministri Rama gjatë qëndrimit në Bruksel ka zhvilluar takime edhe kancelaren Merkel dhe homologë të tjerë.

Kliko per me shume info

Në Samitin e NATO-s që po zhvillohet në Bruksel po diskutohet për sigurinë dhe luftën kundër terrorizmit. Të pranishëm në takim janë të gjitha vendet anëtare të NATO-s, ndërsa pjesë e Aleancës pritet që të bëhet edhe Maqedonia, pas zgjidhjes së cështjes së emrit me Greqinë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.