Fenomen i pazakontë, në Itali bie borë në kulmin e verës

0

I nxehti pervelues i ketyre diteve nuk i pengon reshjet e bores ne Itali. Fenomeni i pazakontë i natyrës ka ndodhur në Itali në kulmin e të nxehtit dhe mesin e verës ka rënë dëborë.

Bora ka rënë në zonën e Dolomitit dhe Marmoladas, në lartësinë 3300 metra mbi nivelin e detit.

Kliko per me shume info

Meterologët shpjegojnë se këto ngjarje janë të lidhura me paqëndrueshmërinë që del nga kontrastet midis ajrit të freskët të Atlantikut dhe ajrit të ngrohtë të pranishëm në territorin italian, rezultatet e të cilit mund të duken të dukshme dhe të habitshme në të njëjtën kohë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.