Zbulohet rrjeti/Si transportohej kokaina brenda trofeve të Kupës së Botës

Policia argjentinase shkatërroi një bandë trafikantësh të drogës, pasi gjeti kokainë dhe marijuanë të fshehur brenda imitime të trofeve të Kupës së Botës.

6 persona u arrestuan në disa operacione në Isidro Casanova, La Matanza Partido, e Buenos Aires. Oficerët gjetën 1.5 kilogramë kokainë dhe marijuanë të fshehura në këto trofe.

Kliko per me shume info

Banda, sipas asaj që shkruan DailyMail, shfrytëzoi fatin se këto trofe janë tepër të shitur gjatë kësaj periudhe, ndaj dhe i përdornin ato për të transportuar drogë nëpër lagje të ndryshme të la Matanzas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.