Whatsapp kufizon përdoruesit, ja cilët janë telefona nuk do të funksionojë më

0

Whatsapp është një ndër aplikacionet më të përdorura në të gjithë botën, ndërkohë që vetë kompania ka bërë me dije se do të ndalojë së punuari në disa lloj aparatësh celularë.

Kompania ka treguar se pas datës 20 shkurt të vitit 2020, telefonat iOS7 e më të vjetër, si dhe Android Gingerbread versioni 2.3.7 dhe më të vjetër nuk do të mund të kenë më akses në përdorimin e aplikacionit.

Kliko per me shume info

Ndër të tjera zëdhënësi ka bërë me dije se përdoruesit e këtyre celularëve nuk do të kenë mundësi të hapin llogari të reja, në një llogaritje të thjeshtë rreth 6 milion përdorues penalizohen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.