Tërmeti 3.1 ballësh godet sërish Shqipërinë

Nje tjeter termet eshte regjistruar në orët e para pas mesnatës një tërmet goditi sërish Shqipërinë. Mësohet se lëkundjet e tokës janë ndjerë në zonën e Dibrës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka pasur fuqi 3.1 ballë dhe ka rënë në Miresh, 5 km në jugperëndim të Dibrës në thellësinë 6 km.

Kliko per me shume info

Gjate kohëve te fundit tërmete të shpeshta ka pasur edhe në jug të vendit, vecanerisht ne Vlore ku me shume se 25 banesa u demtuan ne disa fshatra ndersa pese prej tyre u bene te pabanueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.