Të gjithë po festonin super golin e Ronaldos, vetëm ai jo: Sekreti u zbulua më vonë

0

Asnjëri nuk e vuri re pasi të gjithë ishin fiksuar tek Ronaldo dhe goli i tij spektakolar, por veprimi i Moutinhos gjatë atij momenti e shpëtoi Portugalinë nga një kokëçarje tjetër.

Kliko per me shume info

Sipas rregullave të FIFA-s, nëse të gjithë lojtarët e ekipit dalin jashtë fushës kundërshtare, atëherë ekipi që ka pësuar gol mund të shkojë shpejt dhe të bëjë nisjen e lojës duke sjellë kështu edhe një gol të sigurt për t’a, raporton Albeu.

I informuar për këto rregulla, portieri portugez i bëri me shenjë Moutinhos që të mos dilte nga fusha duke mos lejuar njëkohësisht edhe nisjen e lojës në mënyrë të befasishme nga Spanja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.