Tabaku publikon faturat e bizneseve: Taksa për pronën është rritur 4-fish

0

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar fotot e dy faturave të biznesit që provojnë se taksa për pronën është rritur 2 deri në 4 herë më shumë.

“Bizneset sot denoncojnë rritjen abuzive të taksave e cila sivjet do t’i kushtojë xhepave të çdo biznesi 230 mijë lek më shumë se sa tre vitet e marra së bashku. Vetëm taksa e pronës është rritur 2 deri 4 fish më shumë sesa nje vit më parë”, shkruan Tabaku.

Kliko per me shume info

Sipas saj sa herë që Edi Rama flet për ulje taksash ndodh e kundërta.

“Kur thotë që ka ulur taksat në fakt i ka rritur ato, kur thotë që punon për shqiptarë në fakt do të thotë se punon për bizneset e qeverisë, kur thotë që ka shpenzuar për shqiptarët në fakt ka shpenzuar për luksin e tij”, shprehet deputetja demokrate.

Postimi i plotë:

Bizneset sot denoncojnë rritjen abuzive të taksave e cila sivjet do t’i kushtojë xhepave të çdo biznesi 230 mijë lek më shumë se sa tre vitet e marra së bashku. Vetëm taksa e pronës është rritur 2 deri 4 fish më shumë sesa nje vit më parë. Sa herë që Edi Rama flet për ulje taksash ndodh e kundërta!

Kur thotë që ka ulur taksat në fakt i ka rritur ato, kur thotë që punon për shqiptarë në fakt do të thotë se punon për bizneset e qeverisë, kur thotë që ka shpenzuar për shqiptarët në fakt ka shpenzuar për luksin e tij. Jo rastësisht mbi 100 mijë biznese janë mbyllur, 500 mijë shqiptarë largohen sepse nuk ka punë, 1 milionë të tjerë aplikojnë për në SHBA sepse nuk ka shpresë. Taksat e rritura sot kapin vlerë e 5 miliardë USD në total, i paguajnë bizneset dhe shqiptarët për qejfet dhe luksin e rilindjes.

Ne foto, dy fatura të viteve para taksës së re të pronës dhe pas saj tek i njejti biznes. Ftoj bizneset e tjera të denoncojnë rritjen e taksave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.