Spanjë-Marok/Përfundojnë pjesët e para, rezultati dhe pikët

Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani  dhe Maroku. Pjesa e parë mbyllet në barazim 1-1, ku fillimisht shënuan marokenët e më pas spanjollët.

Spanja dhe Portugalia janë në një garë të fortë se kush do të dalë e para e grupit, pasi të dyja preferojnë më shumë Rusin.

Kliko per me shume info

Por, mos harrojmë se Irani është në luftë për një vend pasi ka fituar kundër Marokut ndeshjen e parë teksa këta të fundit nuk kanë asnjë pikë nga dy ndeshjet e para.

Portugalia momentalisht po fiton kundër Iranit, teksa Spanja po barazon me Marokun.

Portugalia 7 pikë

Spanja 5 pikë

Irani 3 pikë

Maroku 1 pikë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.