Shqiptarit që u arratis, akuzohej për 400 mijë euro vjedhje

0

Mediat greke kanë publikuar pamjet e banesës ku ndodhej një nga tre shqiptarët e arratisur nga burgu. Operacioni për arrestimin e Gertian Vrushaj u bë gjatë orës 5 të mëngjesit me orën lokale.

Ai kishte arritur të arratisej nga stacioni policor i Argyroupolis, ndërsa ishte arrestuar nën akuzën e vjedhjes. 24-vjeçari u prangos në një shtëpi në Agia Marina Koropiou. Sapo vuri re praninë e policisë, ai fsheh në një raft rrobash dhe kur u zbulua, u përpoq të rezistonte.

Kliko per me shume info

“Ne kishim mbledhur informacione se 24-vjeçari ishte duke u fshehur në një shtëpi familjare në Koropi. Operacioni policor ishte i organizuar mirë dhe nuk la hapësirë për të shpëtuar”, ka njoftuar policia.

Ndërkohë, në zhvillim është procesi për arrestimin e dy të shqiptarëve të tjerë. Të tre kriminelët të akuzuar për 72 vjedhje, e me shumën e 400 mijë eurove u arrestuan pak ditë më parë. Ata u arratisën të mërkurën e kaluar nga rajoni i policisë, duke prerë hekurave e dritares dhe duke zbritur prej andej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.