Sherr mes dy vëllezërve në Shijak, e kanos por më pas ndodh më e keqja

0

Një sherr mes dy vëllezërve nga ShijakU ka dashur ndërhyrjen e policisë për t’u mbyllur, mirëpo nuk ka përfunduar pa probleme.

Kliko per me shume info

Vëllai më i madh Xh.S. 61 vjeç përveçse ka kanosur me fjalë vëllanë më të vogël, 53-vjeçarin M.S. ka ndërmarrë edhe një veprim ekstrem, duke i prerë pemët frutore. Tashmë 61-vjeçari do të ndiqet penalisht për 3 vepra penale.

“Më datë 21.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin Xh.S., vjeç 61, banues në fshatin Koxhas, pasi dyshohet se në këtë fshat, i ka prerë pemë frutore dhe ka kanosur me fjalë vëllain, shtetasin M.S., vjeç 53, banues në Koxhas. Nenet 206/2, 150 e 130/a të Kodit Penal”, sqaron policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.