Rrëshqitje dherash në Kukës, bllokohet rruga

Kliko per me shume info

Prej 2 orësh dhjetëra automjete kanë ngelur të bllokuar në aksin rrugor Kukës-Peshkopi për shkak të rrëshqitjeve të dherave.

Mësohet se pika më kritike ngelet në fshatin Ujmisht. Shkak i rrëshqitjeve masive janë bërë shirat e dendura që kanë shoqëruar këtë zonë, por edhe disa vende të Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Deri më tani nuk dihet nëse po punohet për hapjen e rrugës në fjalë dhe pastrimit të dherave. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, për të mbarëvajtur situatën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.