Pini uthull molle me mjaltë çdo mëngjes, ja çfarë do t’i ndodhë trupit tuaj

Kliko per me shume info

Ne jemi çfarë hamë, prandaj kujdesi që duhet të tregojmë ndaj ushqimit duhet të jetë i madh. Disa persona kanë probleme nga më të ndryshmet.

Ushqimi në fakt ndikon në përmirësimin ose në pëkeqësimin e këtyre problemeve. Problemet më të zakonshme që shumica e njerëzve vuajnë janë nga veshkat dhe toksinat. Por cili është sekreti për eleminimin e këtyre problemeve?

Kliko per me shume info

Përdorimi i rregullt i kombinimit të mjaltit me uthullën e mollës rregullon nivelin e pH në trupin tuaj dhe kjo do të thotë më pak sëmundje, shkruan shije.al. Vetë uthulla e mollës ka vlera shumë të larta të potasiumit, niacinit, magnezit, acidit folik, kalciumit, hjekurit dhe shumë lloje të vitaminave.

Ndërkohë që mjalti është shumë i pasur me hekur, vitaminë C, zink, kalciumin, potasium, vitamin B6 dhe shumë vlera të tjera. Kështu që të kombinuar bashkë, kjo përzierje e ndihmon trupin të kryejë më mirë funksionet e tij dhe të jetë i shëndetshëm.

Përbërësit:

1 lugë gjelle me mjaltë të freskët;
1 lugë gjelle uthull molle;
1 filxhan me ujë të filtruar;

Përgatitja:

Në një gotë me ujë, miksoni të gjithë përbërësit dhe lërini për 20 minuta.

Përdorimi:

Konsumojeni këtë pije çdo mëngjes me stomakun bosh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.