Robert Ndrenika flet për përplasjen me Ramën për teatrin: Më turpëroi

Kliko per me shume info

Aktori Robert Ndrenika akoma nuk e ka kapërcyer fyerjen që kryeministri Edi Rama i bëri pak kohë më parë në një mbledhje të hapur mes artistëve dhe qeverisë për cështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar.

Në një lidhje telefonike për emisionin “Studio e Hapur”, Ndrenika u shpreh se ndihej i turpëruar nga kjo.

Kliko per me shume info

“Atë që ma ka bërë ai nuk ma ka bërë askush deri më tani. Më turpëroi para gjithë kolegëve të mi dhe njerëzve. Ishte shumë e rëndë për mua”, deklaroi Ndrenika.

Ndrenika tha se të flasësh më Ramën “është njësoj si ti biesh murit me kokë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.