Ndryshon moti, vranësira në gjithë vendin, bien temperaturat

0

Ka ndryshuar moti pas disa diteve te nxehta. Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë ndikimin deri në mesditë, kur vranësirat fuqizohen në zonat lindore, duke sjellë shira të përkohshëm.

Vonë pasdite dhe gjatë natës, kthjellime dhe vranësira kalimtare rikthehen në të gjithë territorin shqiptar.

Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në orët e mëngjesit dhe mesditës, duke variuar nga 13 në 32 gradë Celcius.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.