Mesnatë e frikshme/ Shkarkesa të fuqishme elektrike, rast i rrallë! Ja çfarë pritet në vazhdim

Rrebeshet e shiut me erën e fortë dhe ulja me 10 gradë e temperaturave brenda një orë, ishte një fenomen i rrallë për Tiranën. Sinoptikanët tregojnë se ajo çfarë përjetuam mesditën e së premtes ishte nje ministuhi tropikale.stuhii

Kliko per me shume info

Por edhe më i çuditshëm vazhdoi moti në orët pasuese.

“Pas stuhisë ndryshoi krejtësisht rryma duke sjellë shkarkesa të mëdha”.

Parashikimet flasin për një mot me shi deri në fund të Qershorit.

Temperaturat e larta pritet të kthehen në Korrik. Në javën e dytë të këtij muaji, parashikohet që termometri të shënojë 37 gradë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.