Mes lotëve i moshuari rrëfen të vërtetën e dhimbshme: Nuk erdhi askush të më thotë përhajër Bajrami…

Dje ishte festa e Fiter Bajramit, ditë e shenjtë kjo që vjen pas muajit të Ramazanit ku besimtarët agjërojnë dhe luten që zoti tua pranojë.

Kliko per me shume info

Por dje të gjithë kryen vizita, dolën e u argëtuan se ishte ditë e madhe, ditë feste por kishte nga ata që askush nuk ua shkeli pragun e derës.

Kjo është historia prekëse e këtij zotërie të moshuar të cilit bashkëshortja, djali I vetëm, vëllai e kunata I vdiqën, duke e lënë atë të vetmuar dhe pa askënd që të paktën t’I urojë festën e  madhe të Bajramit.

Mes lotësh ai rrëfen se sa e dhimbshme është për të që këtë ditë të shënuar ta kalojë I vetëm pa dikë për të këmbyer 2 fjalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.