Meksika udhëheq ndaj Koresë së Jugut , mbyllet pjesa e parë

Meksika e ka mbyllur me fitore pjesën e parë përballë Koresë së Jugut.

Në minutën e 26’ ishte Carlos Vela ishte ai i cili nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.

Kliko per me shume info

Kujtojmë që gjatë 45 minutave të para të lojës, meksikanët ishin më kërkues dhe arritën që të shënonin.

Një fitore e mundshme e Meksikës rëndon situatën e Gjermanisë e cila sonte kushtëzohet për të marr patjetër fitoren përballë Suedisë pasi në të kundërt është shumë pranë eliminimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.