Kujdes! Pozicioni më e rrezikshme në seks për meshkujt

0

Një pozitë që ndoshta e praktikoni shpesh gjatë seksit, po konsiderohet si shumë e rrezikshme për meshkujt.

Një hulumtim i shkencëtarëve ka arritur në përfundimin se meshkujt po ‘luajnë me zjarr’ gjatë eksperimenteve të tyre në dhomën e gjumit.

Kliko per me shume info

Shkencëtarët kanë zbuluar se pozicioni seksual, ku femra është mbi mashkullin, është më e rrezikshmja dhe mund të shkaktojë frakturë në penis.

Doktorët dhe akademikët në Brazil ekzaminuan disa pacientë, që kishin frakturë në penis, dhe zbuluan që më shumë se gjysma e tyre e kishin praktikuar këtë pozicion në seks.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.