Kroacia shokon Argjentinën, kontrollon gjithcka me tre gola në epërsi, Messi nuk duket

Kliko per me shume info

Shpartallohet Argjentina. Kroacia ka kaluar në epërsi kundër skuadrës se Lionel Messit, me golin e shënuar nga Rebic në minutën e 53-të.

Kroati realizoi gol pas një gabim trashanik te portierit te Argjentinës. Me pas ka qene edhe Modric ne minuten e 80 qe ka shenuar golin e dyte te avantazhit.

Kliko per me shume info

Por si te mos mjaftonte kjo, Kroacia ka shenuar seris edhe golin e trete ne minuten e 90 me ane te Rakitic.

Argjentina dhe Kroacia luajtën në kuadër të Grupit D, të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Humbja e Argjentinës rrezikon kualifikimin në fazën tjetër të garave ndersa Messi nuk duket asgjekundi ne fushe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.