Kërcënohet me plumb në ballë gazetarja shqiptare, dalin mesazhet

0

Maqedonia dhe shqiptaro-maqedonasit njihen si mbështetësit më të mëdhenj të presidentit turk, Erdogan, ndërkohë që një shkrim i gazetares Arbana Xharra duke se i ka irrituar mjaftueshëm.

Kliko per me shume info

Shkrimi me temë “Erdoganizimi në Maqedoni” ka bërë një disa mesazhe kërcënuese të vijnë në llogarinë e gazetares Xharra, teksa bie në sy njëri prej tyre që e kërcënon atë me jetë.

Arbana Xhara është sharë e ofenduar pas publikimit të saj të fundit, teksa nuk mungon as mesazhi tipik “pumbin ballit”. Gazetarja nuk është hera e parë që merr të tilla kërcënime, ndërkohë që pak kohë më parë edhe u dhunua.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.