Gruaja ushqen vajzën 3-vjeçe me gji: Do t’i jap deri sa ta ndalojë vetë

0

Një nënë që ende ushqen me gji vajzën e saj trevjeçare pohon se ajo do të vazhdojë ti japë derisa fëmija i saj të vendosë se është koha për të ndaluar.

Sarah Everett, 32 vjeç, nga Colchester, Essex, është një avokate e asaj që njihet si termi i ushqyerjes me gji – ku fëmija zgjedh kur është koha për të ndaluar.

Kliko per me shume info

Vajza e saj April, e cila mbush katër vjeç për disa javë, vazhdon të ushqehet me gji, por tashmë po shkon drejt lënies dhe kërkon vetëm natën, shkruan DailyMAil.

Sarah pohon se gjidhënia i ka sjellë ato më afër dhe ndihmoi në ndërtimin e sistemit imunitar të vajzës së saj./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.