Gjermani 2-1 Suedi, notat e lojtarëve

Gjermania ka fituar në fund të ndeshjes me rezultatin final 2-1 ndaj Suedisë në ndeshjen e dytë të Grupit F në kuadër të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Panzerët kanë arritur ta marrin në fund një fitore shumë të vuajtur ndaj Suedisë, fitore e cila i la në garë për kalimin tutje nga grupi.

Kliko per me shume info

Golat në këtë ndeshje për Gjermaninë u shënuan nga Marco Reus (48′) dhe Toni Kroos (90+), ndërsa për Suedinë shënoi Ola Toivonen (32′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht shënuesi i golit të fitores, Kroos, i cili u vlerësua me notën 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mbrojtësi Jerome Boateng që u vlerësua me notë 5.5.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.