Francë/ Kapen me drogë në makinë, arrestohen 6 shqiptarë

Kliko per me shume info

6 shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi janë kapur me 3 kg heroinë në Francë.

Sipas mediave vendase policia kishte muaj që merrej me këtë operacion.

Kliko per me shume info

Madje ata prej kohësh ishin vënë në dijeni për një ngarkesë që ishte nisur nga Belgjika dhe do të mbërrinte në Isere.

Sipas hetimeve të autoriteteve, të arrestuarit punojnë për një rrjet kriminal shqiptar me bazë në Zvicër.

Ky grup kontrollon tregun e heroinës në Gjenevë dhe synon të shtrihet edhe në Lyon, Grenoble, Saint-Etienne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.