Dy të vdekur në Prishtinë, policia dyshon në vrasje dhe vetëvrasje

0

Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë vrarë në rrugën “Fitim Duraku”, në Prishtinë.

“Me të dalë në vendin e ngjarjes policia ka hasur në dy persona, njëri mashkull i vrarë nga arma e zjarrit dhe një femër e plagosur, e cila po ashtu ka ndërruar jetë pasi që nuk ka arritur të përballojë plagët e shkaktuara nga arma e zjarrit”, thuhet në njoftimin e Policisë, dërguar medieve.

Kliko per me shume info

Sipas këtij institucioni, hetimet preliminare të kryera tregojnë se dyshohet që fillimisht është plagosur viktima Z.C nga personi H.C dhe më pas ky i fundit dyshohet se ka kryer vetëvrasje me armë zjarri, e cila edhe është gjetur në afërsi të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.