Detaje/ Si u gjetën 1.5 milionë eurot në makinën pa targa në portin e Durrësit

Policia e portit të Durrësit ka sekuestruar mësditën e kësaj të diele mbi 1.5 milionë euro brenda një makine tip “Toyota Yaris”. Paratë cash janë gjetur në valixhe të futura në pjesët e gomës, por edhe në pjesë të tjera të makinës.

Kliko per me shume info

Fillimisht janë gjetur 500 mijë euro dhe më pas pjesa tjetër. Policia thotë se është duke e numëruar shumën. Po kryhet edhe ekspertiza nëse paratë janë të falsifikuara. Makina kishte ardhur nga porti i Anconës në portin e Durrësit dhe nuk kishte targa.

Lapsi.al mëson se automjeti ishte porositur online në Belgjikë dhe nuk dihet ende destinacioni i tij dhe porositësi.

Kontrolli i policisë së Durrësit është bërë pas informacioneve nga Interpol Roma. Kartëmonedhat janë me prerje 20-she, 50-she dhe 100-she Euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.