Çështja e teatrit, PD dhe LSI kërkojnë seancë dëgjimore me kryebashkiakun Veliaj

0

Opozita ka kërkuar zhvillimin e një seance dëgjimore me kryebashkiakun e Tiranës Erjon Veliaj lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar.

Mësohet se kërkesa është firmosur nga gjashtë deputetë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Kliko per me shume info

Por, Partia Socilaiste ka hedhur dyshime lidhur me dokumentin e depozituar në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik.

Sipas deputetes Vilma Bello, ka dyshime për vërtetësinë e firmave të deputetëve të LSI Shezai Rrokaj dhe Kejdi Mehmetaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.