Burrë e grua nga Cërriku i ‘hyjnë në dru’ kunatës, më pas ndodh më e keqja

Victim

Një çift bashkëshortësh nga Çërriku kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për dhunë në familje. Burime zyrtare nga policia thënë se Bardhul dhe Lavdije Kodra, 49 dhe 44 vjeçe, banues në fshatin Dushk, akuzohen se kanë rrahur kunatën e tyre, shtetases E.K., 32 vjeçe.

NJOFTIMI I POLICISË; Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, u arrestuan në flagrancë shtetasit: • Bardhul Kodra, 49 vjeç, dhe Lavdije Kodra, 44 vjeçe, banues në fshatin Dushk, Belsh,(burrë e grua).

Kliko per me shume info

Shtetasit e lartpërmendur në banesë, kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj kunatës së tyre, shtetases E.K., 32 vjeçe banuese në fshatin Dushk, Belsh. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale, “Dhuna në familje”, parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.