Brenda shtëpisë luksoze të taksistit milioner

Tre milionë sterlina është çmimi i një shtëpie të mrekullueshme, e cila ka dalë në shitje. Britaniku Glenn Armstrong ishte protagonist në programin “Milionerët sekretë”.

Ai e nisi duke shpërndarë me qira video-kaseta. Por pasi biznesi i tij falimentoi, ai mbeti në pikë të hallit.

Kliko per me shume info

E si pasojë, britaniku nisi të punonte si shofer taksie për të mbajtur familjen. Shumë shpejt Armstrong nisi të përdorë këtë biznes për të marrë me qira akoma më shumë taksi.

“Puna nisi të ecte mirë dhe ai nisi të blinte prona në vend. Biznes me pronat e patundshme dha fryte dhe tashmë shtëpia e tij luksoze ka zënë vend në media”, shkruan “Mirror”.

Gjithashtu bashkë me shtëpinë do blini edhe një sipërfaqe prej 1.6 hektarë tokë.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.