Arrestohet 24 vjeçari në Dibër, kaloi kufirin pa leje

Kliko per me shume info

Kapet dhe ndalohet një 24 vjeçar i dënuar me 2 muaj burgim.

Nga shërbimet Policore të Seksionit Operacional pranë D.V.P Dibër, bëhet me dije se u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim :

Kliko per me shume info

Blerim Rusi, 24 vjeç, banues në Dibër.

Këtë shtetas Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë e ka dënuar me 2 muaj burg për kundravajtjen penale “Kalim i paligjshëm i kufirit shtetëror”, parashikuar nga neni 297 i Kodit Penal.

Materialet do ti referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.