Ajo 4 vjeçe, ai 30 martohen me aprovimin e të gjithëve për arsyen e trishtë

Kliko per me shume info

Kjo vajzë 4-vjeçare quhet Abby dhe vjen nga Nju Jorku (Shtetet e Bashkuara). Prapa syve të saj të bukur fsheh një sekret të tmerrshme: Ai vuan nga një leuçemi acute, një formë e kancerit që, për fat të keq, kryesisht prek fëmijët.

Kliko per me shume info

Por paçka sëmundjes fëmija vijon të jetë optimiste, ndërsa sëmundja e tmerrshme përparon duke minuar gjendjen shëndetësore të saj.

Por ka një rreze të diellit në errësirë: Abby ka bërë miqësi me infermierin e saj të preferuar, Matt Hickling, shkruan ShkodraNews. Fëmija e viziton atë çdo ditë për të marrë vëmendjen e tij.

Matt i pëlqen asaj aq shumë sa që ajo do të donte të martohej me të.

Abby flet me të ëmën për planet e saj të dasmës dhe të thotë se kur ai shkon për ta kontrolluar, asaj i vjen t’i vendosë një unazë në gisht.

Kur Matt mëson për planet e kësaj vajze, atij menjëherë i lind një ide.

Ai e di se sa kjo mund ta bëjë të lumtur. Pra, ai fillon të mendojë se si ta bëjë “dasmën” me Abby-n në mënyrën më të mirë.

Me ndihmën e kolegëve të tij, Matt arrin të planifikojë një martesë të papritur për të nesërmen.

Abby merr një fustan të mrekullueshëm si një dhuratë dhe Matt vesh një T-shirt që ngjan me një smoking.

Ndërsa Abby hyn në dhomën e spitalit, ajo përshëndetet me petale lulesh, ndërsa të pranishmit këndojnë së bashku, shkruan ShkodraNews. Në këtë ditë të veçantë sëmundja zhduket nga mendja e saj për një çast. “A doni të më merrni si burrin tuaj?” Pyet Matt. “Po!”, reagon vogëlushja me entuziazëm dhe përqafon infermieren e saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.