Të gjithë kundër, tani e motra sulmon Meghan Markle

Kliko per me shume info

Ndërkohë që na ndajnë vetëm tri ditë nga dita e madhe e dasmës së princ Harry-t dhe Meghan një sërë skandalesh kanë shoqëruar familjen mbretërore.

Kliko per me shume info

Së fundmi kanë qenë fansat e Meghan Markle ata që kanë goditur gjysmë-motrën e saj, Samantha Markle, pasi ajo filloi një sulm të zymtë për nusen. Samantha ka dhënë një intervistë bombë për një media amerikane ku ajo këmbëngul se ajo ka lirinë e fjalës dhe ka të drejtë të flasë.

Kujtojmë që ditën e djeshme Samantha hyri në grupin e personave të akuzuar për flasifikimin të fotografive të paparacëve, ndërsa ajo doli në krahë të babait të saj. U përfol se ajo dhe babai i saj i kishin bërë qëllimisht fotot me paparacët në mënyrë që të fitonin para.

Mirëpo ndërkohë që babi i saj 7 ditë më parë pësoi një krizë në zemër dhe do të bëjë një operacion, Samantha ka dhënë një intervistë për TMZ ku këmbëngul se ka të drejtë të flasë për gjithçka që ka lidhje me jetën e saj apo të babait të saj.

“Ajo nuk e ka të drejtën e autorit për këtë dhe ajo nuk do të më thotë se nuk mund të flas për jetën time apo jetën e babait tim, kur ajo është çështje e vetë-mbrojtjes publike.”, mësohet të ketë thënë 53-vjeçarja.

“Mediat po na dënojnë. Ajo nuk është e kualifikuar për të sugjeruar pasi nuk ka  asnjë ligj në këtë vend për këtë. Kjo nuk është Britania e Madhe. Unë jam një shtetase e Shteteve të Bashkuara dhe kjo është e gjitha që ka për të. Ajo është jashtë rrugës për të treguar se unë nuk mund të flas. Nuk them asgjë për të, por nëse flas për jetën time ose për babain tim ajo duhet ta respektojë atë”, tha Samantha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.