Studimi: Meshkujt në të 30-tat vuajnë nivelet më të larta të impotencës

Kliko per me shume info

Unhappy teenage boy with girlfriend
Burrat në të 30-at kanë nivelet më të larta të problemeve të ereksionit, sipas një studimi të habitshëm dhe burrat e të gjitha moshave po përpiqen të flasin për problemin.

Megjithëse më së shpeshti i lidhur me meshkujt e moshuar, mosfunksionimi i ereksionit mund të ndodhë në çdo moshë dhe mund të jetë më i zakonshëm tek meshkujt më të vegjël sesa njerëzit mendojnë.

Kliko per me shume info

43 përqind e të gjithë meshkujve britanikë nga mosha 18 deri në 60 vjeç thonë se vuajnë nga impotenca dhe ata kanë më shumë gjasa të tregojnë gishtin tek stresi, lodhja, ankthi dhe alkooli.

Dështimi për të pasur ose mbajtur një ereksion është i zakonshmëm dhe zakonisht asgjë për t’u shqetësuar, por mund të jetë e turpshme.

Meshkujt hezitojnë të flasin për problemet e tyre të dhomës së gjumit dhe rreth një në pesë thanë se kishte çuar në probleme të ndarjesose të shëndetit mendor, shkruan DailyMAil.

Shumë meshkuj ndjehen shumë të zënë ngushtë për të folur për problemet e tyre të impotencës dhe më shumë se një në katër më tepër do të preferonte ti jepte fund një marrëdhënie sesa të flasë me partneren e tyre./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.