Skandali/ Policia greke nuk lejon ekipin shqiptar të kalojë kufirin

Kliko per me shume info

Një incident ka ndodhur sot në doganën e Kakavijës.

Kliko per me shume info

Protagoniste është bërë policia greke e cila ka ndaluar në mënyrë të pakuptimtë ekipin modest të futbollit, Antigonea të kalonte kufirin.

 

Ata ishin nisur për një ndeshje në ishullin Scopelo në Greqi, ndërkohë që policia i ka vendosur kryq në pasaportën e kapitenit, Sindri Serjani dhe lojtarëve të tjerë.

 

Kjo ka ardhur për shkak se ata nuk kishin garanci, ose të paktën kështu ka qenë pretendimi i palës greke.

 

Kështu gjithë skuadrës i është dashur të kthehet mbara dhe të mos e kalojë dot kufirin. Kapiteni Serjani ka deklaruar se refuzimi i vizës i është bërë pa i dhënë asnjë arsyetim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.