Shqiptari terrorizon gjykatën greke, i merr armën polices dhe qëllon paditësin

Kliko per me shume info

Një situatë paniku dhe ankthi e shkaktuar nga një shqiptar është krijuar ditën e djeshme në Gjykatën e Gytheio të Greqisë.

Kliko per me shume info

Një 41-vjeçar  i quajtur Dritan M.i mori armën një prej oficereve të policisë që kishte pranë dhe kërcënoi me armë ata që e kishin paditur.

 

Jo vetëm kaq por ai duke përfituar nga mungesa e vëmendjes kërcënoi me armë se do të largohej.

 

Në ambientet e gjykatës në ato momente ndodhej edhe djali 5-vjeçar i punonjëses së policisë.

 

Mediat greke shkruajnë se shqiptari mori armën dhe iu afrua personit që e kishte paditur për shpifje dhe akuza të rreme dhe shkrepi pistoletën, por fatmirësisht ajo nuk punoi.

 

Nga incidenti pati vetëm terror dhe panik por asnjë të lënduar. Shqiptari u neutralizua shpejt nga punonjësit e tjerqë të policisë të cilët e arrestuan menjëherë.

 

Por punonjësja e policisë të cilës ai i mori armën, humbi ndjenjat kur pa se 41-vjeçari iu afrua fëmijës së saj të mitur.

 

Mediat  greke shkruajnë se Dritan M. ka qenë i dënuar më parë për rrëmbim të fëmijëve dhe kontrabandë te paligjshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.